[vc_row us_bg_image_source=”media” us_bg_image=”3681″ us_bg_overlay_color=”rgba(0,0,0,0.25)”][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

سوئیس

گروه مهاجرتی سون استار: سوئیس در قلب قاره سبز واقع شده است. این کشور دارای سه منطقه جغرافیایی متمایز آلپ، فلات مرکزی و ژورا است. این کشور دارای تنوع شگفت انگیزی از مناظر و زیستگاه‌ها است که آن را به مکانی بسیار جذاب برای زندگی و تجارت تبدیل می‌کند. سوئیس یک کشور کوهستانی کوچک است. این کشور محصور در خشکی تقریبا به اندازه استان مرکزی ایران است و بین فرانسه و ایتالیا قرار دارد. این کشور همچنین با اتریش، آلمان و لیختن اشتاین هم مرز است.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_image image=”3220″ size=”full” align=”left”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”تاریخچه سوئیس” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22800%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]گروه مهاجرتی سون استار: سلت‌ها یا کلت‌ها در حدود سال ۷۰۰ قبل از میلاد، یک گروه از قبایل هندواروپایی جنگ‌جوی چادرنشین بودند که در اروپای مرکزی ساکن شدند و اولین ساکنان سوئیس بودند. طی قرن‌ها، سوئیس از مجموعه‌ای از اتحادهای مختلف شهرها و مناطق روستایی به ایالت فدرال امروزی تبدیل شد که از 26 کانتون تشکیل شده است. این کشور مانند بخش‌های بزرگ اروپای غربی توسعه یافت، اما توانست ویژگی‌ها و استقلال منحصربه‌فرد خود را حفظ کند.

سوئیس در مرکز اروپا واقع شده است، نه فقط از نظر جغرافیایی، در توسعه تاریخی این کشور شبیه همسایگانش است. قلمرو سوئیس امروزی بخشی از امپراتوری روم بود و در اوایل قرون وسطی توسط مسیحیت، جریان‌های مهاجرت و حکومت قدرت‌های خارجی مختلف شکل گرفت. در اواخر قرون وسطی، کنفدراسیون قدیمی سوئیس، پیش از سوئیس امروزی، به تدریج شکل گرفت.

مانند دیگر بخش‌های اروپا، اصلاحات و تقسیم مسیحیت غربی به تنش‌ها و درگیری‌های مسلحانه در سوئیس نیز منجر شد. به موازات آن، سوئیس یک ویژگی را توسعه داد آن هم مقاومت و بی‌طرفی بود.

با این حال، بی‌طرفی نتوانست مانع از تأثیرگذاری انقلاب فرانسه و جنگ‌های بعدی ناپلئون بر سوئیس شود. در جمهوری هلوتیک که از طریق اشغال فرانسه ایجاد شد، مرزهای امروزی مشخص شد و مناطق نزدیک به هم به کانتون‌های مستقل تبدیل شدند. دولت فدرال مدرن امروزی از این تحولات تکامل یافته است.

قرن بیستم همچنین به وضوح نشان داد که سوئیس از یک سو تا چه اندازه با کشورهای همسایه خود پیوند محکمی دارد و از سوی دیگر چگونه مسیر متمایز خود را در پیش گرفته است. اگرچه سوئیس نیز به شدت تحت تأثیر دو جنگ جهانی قرار گرفت، اما از هر گونه ویرانی در امان ماند. در طول جنگ سرد، سوئیس به شیوه‌ای مشابه اروپای غربی توسعه یافت، اما توانست بی‌طرفی و نقش میانجی خود را بین شرق و غرب حفظ کند. پس از پایان جنگ سرد، سوئیس به مشارکت در اتحاد اقتصادی اروپا ادامه داد، اما فاصله خود را با اتحادیه اروپا حفظ کرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”آب و هوای سوئیس” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22800%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]گروه مهاجرتی سون استار: به طور کلی آب و هوای سوئیس را می‌توان معتدل دانست. با این حال شرایط آب و هوایی مناطق مختلف کشور به دلیل تنوع ارتفاعی متفاوت است. مناطق نسبتا هموار شمال غربی و مرکزی تحت تأثیر اقیانوس اطلس قرار دارند. شرق دارای آب و هوای آلپی است و زیستگاه‌های نواحی جنوبی از آب و هوای نیمه گرمسیری معتدل برخوردار است.

بخش قابل توجهی از زمین‌های سوئیس پوشیده از کوه است. آب و هوا بنا به منطقه و ارتفاع بسیار متفاوت است. به طور طبیعی ارتفاع بر آب و هوا تأثیر می‌گذارد. سوئیس با اینکه کشور مرتفعی است هوای مرطوبی دارد در حالی که دما نسبت به ارتفاع کاهش می‌یابد. مناطق وسیعی از آلپ توندرا با کلاهک‌های یخی کمیاب محصور شده است.

بنابراین زمستان سوئیس بسیار سرد و برفی به نظر می رسد در حالی که تابستان گرم و بارانی است. با توجه به اینکه انتخاب مناسب ترین فصل کاملا به نوع فعالیت های برنامه ریزی شده مانند اسکی، گشت و گذار، بوم گردی و غیره بستگی دارد.

 

بهار : اواسط مارس تا اواسط ژوئن : در نیمه اول بهار بیشتر روزهای سردی را تجربه می‌کنید، اما در نیمه دوم روزهای آفتابی زیادی با هوای گرم دارید. در دشت‌های سوئیس، بهار با افزایش میانگین دمای روزانه تا 9 درجه سانتی گراد (48 درجه فارنهایت) شروع می‌شود. ژنو و زوریخ گرم‌ترین شهرها و برن چند درجه سردتر است. مناطق کوهستانی هنوز یخبندان هستند.

تابستان: اواسط ژوئن تا اواسط سپتامبر :  این فصل در دره‌های سوئیس فصل نسبتا مرطوبی بوده و «فصل گردشگری» سوئیس در تابستان است. اگرچه در مناطق کوهستانی، تا اواخر ژوئن آغاز نمی‌شود. تابستان پرباران (تا آگوست) مزایای خود را دارد: بهترین آب و هوا، مسیرهای کوهستانی بدون برف، روزهای بسیار طولانی و شلوغ‌ترین برنامه تفریحی توریستی.

میانگین دمای مناطق شمالی و مرکزی بین 19 تا 24 درجه سانتیگراد (66-75 درجه فارنهایت) و مناطق جنوبی با دمای 32 درجه سانتیگراد (89 درجه فارنهایت) گرمتر هستند.

پاییز : اواسط سپتامبر تا اواسط دسامبر : سپتامبر گرمای تابستان را به همراه دارد و نور روز طولانی تری در سراسر کشور وجود دارد. در ماه اکتبر، هوا در دره ها سردتر و در مناطق مرتفع زیر صفر می شود.

زمستان: اواسط دسامبر تا اواسط مارس : از نوامبر آب و هوا سرد می‌شود و ازدحام جمعیت کمتر می‌شود. دسامبر جمعیت را به بازارها و شهرهای زیبای کریسمس می‌کشاند. ژانویه و فوریه از سردترین ماه‌های این کشور هستند و برای ورزش‌های زمستانی و جشنواره‌ها مناسب هستند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”اقتصاد سوئیس” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22800%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]گروه مهاجرتی سون استار: سوئیس یکی از بالاترین سطوح تولید ناخالص داخلی سرانه را در جهان دارد. عملکرد اقتصادی قوی آن عمدتاً توسط بخش خدمات هدایت می شود. اتحادیه اروپا شریک تجاری اصلی سوئیس است.

سوئیس دومین تولید ناخالص داخلی سرانه در جهان را دارد (86850 دلار در سال 2020 بر اساس آمار صندوق بین المللی پول).

تقریبا 74 درصد از تولید ناخالص داخلی سوئیس توسط بخش خدمات و 25 درصد توسط صنعت تولید می‌شود. بخش کشاورزی کمتر از یک درصد سهم دارد.

اتحادیه اروپا شریک تجاری اصلی سوئیس است. حدود 66 درصد از واردات سوئیس از اتحادیه اروپا و 43 درصد از صادرات سوئیس به کشورهای اتحادیه اروپا است.

اکثریت قریب به اتفاق مشاغل سوئیسی (بیش از 99٪) کسب و کارهای کوچک و متوسطی هستند که کمتر از 250 کارمند را استخدام می‌کنند.

سوئیس حتی در طول بحران کرونا سطح پایینی از رکود را نسبت به سایر کشورها تجربه کرده است. در آغاز سال 2021، بدهی ناخالص دولت (قبل از کسر دارایی‌های مالی) تقریبا 100 میلیارد فرانک سوئیس بود که معادل 15 درصد تولید ناخالص داخلی است.

سوئیس کمترین نرخ مالیات بر ارزش افزوده را در اروپا دارد. مالیات بر ارزش افزوده برای اکثر کالاها و خدمات قابل پرداخت است. نرخ کاهش 3.7٪ از خدمات اقامتی اخذ می‌شود، در حالی که نرخ مالیات بر ارزش افزوده 2.5٪ برای نیازهای اولیه و سایر اقلام روزمره اعمال می‌شود.

سوئیس سالانه بیش از 22.5 میلیارد فرانک را صرف تحقیق و توسعه “R&D” می‌کند که معادل حدود 3 درصد از تولید ناخالص داخلی است. بخش خصوصی بیش از دو سوم این مبلغ را تامین می‌کند.

واحد پول سوئیس فرانک سوئیس است. فرانک به 100 سانتیم تقسیم می‌شود. رمز ارز فرانک سوئیس “CHF” است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”زندگی در سوئیس” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22800%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]گروه مهاجرتی سون استار: یکی از شناخته شده‌ترین حقایق در مورد سوئیس این است که هزینه‌های زندگی در این کشور بالا است. از مسکن گرفته تا مراقبت‌های بهداشتی، ساکنان سوئیس درصد قابل ملاحظه‌ای از حقوق ماهانه خود را تنها بابت زندگی در این کشور پرداخت می‌کنند.

مهاجرانی که به سوئیس مهاجرت می‌کنند، نه تنها در کشور جدید خود، بلکه در کانتون خاص خود باید نکات کاربردی را یاد بگیرند. سوئیس به عنوان «کنفدراسیون کانتون‌ها» شناخته می‌شود، به این معنی که یک کشور به چندین منطقه تقسیم شده است. کانتون‌ها شبیه ایالت‌ها یا استان‌های دیگر کشورها هستند. در سوئیس، کانتون‌ها قدرت زیادی بر قوانین فردی خود دارند، که باعث می‌شود هر کانتون کمی متفاوت از کانتون‌های دیگر باشد و مهاجران را ملزم می‌کند تا قوانین و مقررات خاص هر کجا که زندگی می‌کنند را بررسی کنند.

همان طور که برای نقل مکان خود به سوئیس آماده می‌شوید، از راهنمای‌ها و مشاوران گروه مهاجرتی سون استار استفاده کنید تا به شما کمک کنند هر آنچه را که باید در مورد زندگی در سوئیس، راه اندازی ارتباطات، و رانندگی و حمل و نقل عمومی، بدانید را آگاه شوید. می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد هزینه زندگی در سوئیس در وبلاگ ما بخوانید.[/vc_column_text][us_image image=”3150″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”جاذبه‌های توریستی سوئیس” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22800%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]

گروه مهاجرتی سون استار: برای مناظر دلربای آلپ و روستاهای عجیب و غریب که از جذابیت کتاب داستان سرچشمه می‌گیرند، نادیده گرفتن سوئیس را دشوار می‌کند. قله‌های سر به فلک کشیده آلپ، دریاچه‌های آبی درخشان، دره‌های زمردین، یخچال‌های طبیعی، و دهکده‌های زیبای کنار دریاچه، این کشور محصور در خشکی را با زیبایی افسانه‌ای آغشته کرده است. در میان دره‌های کوهستانی و دریاچه‌ها، استراحتگاه‌های بین‌المللی در سطح جهانی و فهرست بلندبالایی از کارهایی که باید انجام دهید، از جمله پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، کوه‌نوردی، پاراگلایدر، اسکی، و سورتمه‌بازی قرار دارند.

از معماری ایتالیایی تیچینوی گرفته تا لهجه‌های رومانش سوئیسی-آلمانی و لاتین، سوئیس گاهی اوقات می‌تواند شبیه چندین کشور در یک کشور باشد اما با یک بسته‌بندی شیک و وقت‌شناسی که به آن معروف است سوئیس را از دیگر کشورها متمایز می‌کند. با فهرست برترین جاذبه‌ها و بهترین مکان‌های دیدنی سوئیس در وبلاگ ما، این کشور دیدنی را کاوش کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”مدارک لازم برای مهاجرت به سوئیس” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22800%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_row_inner][vc_column_inner width=”5/6″][vc_column_text]برای دریافت ویزای Immigration به سوئیس و یا حتی اجازه اقامت در سوئیس، باید هدف خود را از مهاجرت به سوئیس مشخص کنید و سپس برای ویزای هدف خود اقدام کنید. اما برای مهاجرت به سوئیس از هر طریق و با هر هدفی ، مدارکی برای اخذ ویزای سوئیس لازم است که در این قسمت کمی به آنها اشاره می کنیم.

  • داشتن پاسپورت و شناسنامه
  • داشتن مدرک گواهی شده تحصیلی با ریز نمرات
  • ارائه تجربه کاری
  • دارای مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی
  • داشتن تمکن مالی
  • هزینه مصاحبه با سفارت
  • تسویه حساب مالیاتی
  • بیمه سلامت مسافرتی
  • داشتن مدارک ازدواج (در صورت ازدواج)

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/6″][us_image image=”3086″ size=”full”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/6″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”2/3″][us_separator][vc_column_text css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22_content_primary%22%7D%7D”]

آیا می‌دانید چقدر شانس مهاجرت دارید؟

جهت مشاوره رایگان فرم ارزیابی را پر کنید

[/vc_column_text][us_btn label=”فرم ارزیابی” link=”url:https%3A%2F%2Fsarafiseven.ir%2F%25d9%2581%25d8%25b1%25d9%2585-%25d8%25a7%25d8%25b1%25d8%25b2%25db%258c%25d8%25a7%25d8%25a8%25db%258c-%25d9%2585%25d9%2587%25d8%25a7%25d8%25ac%25d8%25b1%25d8%25aa%2F|target:_blank” style=”6″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/6″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_image_slider ids=”2657,2655,2653,2651,2649″ fullscreen=”1″ autoplay=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%231f58de%22%7D%7D”]

« برای دانلود pdf کشور سوئیس کلیک نمایید. »

[/vc_column_text][us_btn label=”دانلود” link=”url:https%3A%2F%2Fsarafiseven.ir%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F10%2FPresentation-S.S.I-Fa-Switzerland-2.pdf|target:_blank” align=”center”][/vc_column][/vc_row]