[vc_row us_bg_image_source=”media” us_bg_image=”3672″ us_bg_overlay_color=”rgba(0,0,0,0.25)”][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row us_bg_image_source=”media”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

آسان ترین روش مهاجرت به آلمان

گروه مهاجرتی سون استار: آلمان یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین کشورها در قلب اروپا است. این کشور با وجود فراز و نشیب‌های فراوان تاریخی که داشته، همچنان ثبات خود را در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و .. حفظ کرده است. آلمان به دلیل مزایای بالای خود پرطرفدارین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_image image=”3157″ size=”full” align=”left”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”تاریخچه آلمان” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22800%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]گروه مهاجرتی سون استار: تاریخ آلمان را می‌توان به چندین بخش عمده براساس رویدادهای واقع شده، تقسیم کرد. اولین فسیل انسان غیر مدرن (نئاندرتال) در دره نئاندر در آلمان کشف شد.

ژرمن‌ها

ژرمن‌ها در دوران باستان از قبایل گوناگونی تشکیل شده بودند که در اروپا، محدوده میان رود راین و ویستولا و میان رود دانوب و دریای شمال و دریای بالتیک زندگی می‌کردند. رومیان این اقوام را به زبان خود گرمانوس یعنی ژرمن‌ها می‌نامیدند. با تصرف سرزمین گل (۵۱ قبل از میلاد) در غرب اروپا توسط ژولیوس سزار، دیکتاتور جمهوری روم، جنگ‌های میان ژرمن‌ها و رومیان در کرانه‌های رود راین برای اولین بار به وقوع پیوست. این جنگ‌ها در آغاز با پیروزی نیروهای رومی همراه بود ولی نیروهای رومی هرگز درصدد اشغال دایمی مناطق آن سوی رود راین برنیامدند و این رودخانه همواره از سوی رومیان به عنوان مرز ایده‌ال امپراتوری روم و ژرمن‌ها شناخته می‌شد.

امپراتوری آلمان

فرانک‌ها دیگر ژرمن‌هایی بودند که از گرمانیا به سوی غرب روانه شدند. فرانک‌ها با شکست دادن رومیان، در سرزمین گل، حکومت‌شان را پایه نهادند و رفته رفته امپراتوری بزرگی تاسیس کردند که بر تمام مناطق اروپای غربی به جز شبه جزیره ایبری مسلط شدند. اوج اقتدار امپراتوری فرانک در روزگار شارلمانی بود. پس از شارلمان بنا بر سنت ژرمنان، قلمروش میان پسرانش تقسیم شد. سرانجام با تجزیه شدن امپراتوری شارلمانی، در نواحی شرقی قلمرو آن، امپراتوری قرون وسطایی آلمان شکل گرفت. با تاسیس امپراتوری جدید، وحدت آلمانی‌ها افزایش یافت؛ و آلمان به صورت یکی از مطرح‌ترین قدرت‌های اروپایی تبدیل شد.

جنگ جهانی اول

پس از ترور فرانتس فردیناند ولیعهد امپراتوری اتریش – مجارستان در صربستان، در 28 ژانویه جنگ آغاز می‌شود. روسیه در حمایت از صربستان و آلمان در حمایت از اتریش وارد جنگ می‌شوند. آلمان به بلژیک حمله کرده و این اقدام موجب دخالت انگلیس در جنگ می‌شود. جنگ جهانی اول که چهار سال طول کشید (از 1914 تا 1918) باعث سقوط امپراتوری‌های اتریش-مجارستان، آلمان، عثمانی و روسیه شد. شکست آلمان در این جنگ ضرر مالی و جانی زیادی به این کشور وارد کرد، کار به جایی رسیده بود که با یک دلار آمریکا می‌شد چهار تریلیون و 200 میلیارد مارک آلمان خرید.

انقلاب آلمان

انقلاب آلمان یا انقلاب نوامبر از سال 1918 تا 1919 به وقوع پیوست. در سوم نوامبر هزاران ملوان دست به اعتراض زدند و به دنبال آن کارگران و سربازان نیز به این شورش پیوستند. طی این انقلاب، امپراتوری قیصر سرنگون شده و جمهوری وایمار شکل گرفت. در سال 1919 اعضای مجلس آلمان «رایشس تاگ» در وایمار به تدوین قانون اساسی پرداختند.

آدولف هیتلر و جنگ جهانی دوم

بعد از انقلاب و تبدیل حکومت آلمان به دولت دموکراتیک در انتخاباتی در سال 1932، حزب سوسیالیست ملی به رهبری آدولف هیتلر اکثریت آرا را کسب کرد. بعد از یک سال، جمهوری وایمار سقوط کرده و آلمان نازی با نام رایش سوم حکومت را در دست گرفت. نازی‌ها اقدام به پس گرفتن مناطق از دست رفته خود طی پیمان ورسای کردند اما لهستان مخالفت نشان داد. این امر موجب سرد شدن روابط این دو کشور شد و نازی‌ها با حمله به لهستان در سال 1939 جنگ جهانی دوم را آغاز کردند. این جنگ که از سال 1939 تا 1945 به وقوع پیوست. در این جنگ کشورهای ابرقدرت به دو دسته متحدین و متفقین تقسیم شدند و در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و سرانجام جنگ جهانی دوم با شکست آلمانی‌ها و متحدینش پایان می‌یابد. یکی از عواقب این جنگ فروپاشی برلین توسط ارتش سرخ روسیه بود.

آلمان شرقی و غربی

بعد از پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945، متفقین آلمان را به چند قسمت تقسیم کردند. شوروی پایتخت و بخش شرقی آلمان را اشغال می‌کند. آمریکا، انگلیس و فرانسه بخش‌های غربی آلمان را تحت سلطه می‌گیرند. در سال 1949، بین بلوک شرق و غرب جنگ سرد در می‌گیرد و جمهوری دموکراتیک آلمان (آلمان شرقی) و جمهوری فدرال آلمان (آلمان غربی) تاسیس می‌شوند. بخش شرقی برلین پایتخت آلمان شرقی می‌شود و تحت کنترل روس‌ها باقی می‌ماند و بخش غربی برلین مانند منطقه‌ای مستقل در شرق به آلمان غربی تعلق گرفت و مشترکا توسط دولت‌های آمریکا، انگلیس و فرانسه اداره می‌شود. آلمان غربی به سرعت شروع به پیشرفت و صنعتی شدن می‌کند. به منظور جلوگیری از فرار آلمانی‌های شرقی به آلمان غربی دیوار برلین ساخته می‌شود. این دیوار اصلی‌ترین نماد جنگ سرد می‌شود و لقب پرده آهنین به آن داده می‌شود. با وجود بسته بودن مرز بین آلمان غربی و شرقی همچنان شهروندان برلین می‌توانستند بین دو آلمان رفت و آمد کنند. در سال 1975 تا 1961 به طور کلی عبور و مرور ممنوع می‌شود و مرزها بسته می‌شود.

در سال 1989، با فروپاشی شوروی به دنبال آن بعد از استعفای رهبر آلمان شرقی و جایگزین شدن ایگون کرنس به ساکنین آلمان شرقی اجازه داده شد که برای رفتن به آلمان غربی تقاضای ویزا کنند. جمعیت زیادی در مرزها جمع شدند و چون دولت آمادگی مقابله با چنین جمعیتی را نداشت مرزها باز می‌شود و روز 9 نوامبر 1989 روز فروپاشی دیوار برلین لقب می‌گیرد.

اتحاد دوباره آلمان

بزرگترین مانع در همگرایی دو آلمان، نگرانی روسیه از پیوستن آلمان شرقی به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بود. اما موافقت میخائیل گورباچف با عضویت آلمان متحد در ناتو عملاً آخرین مانع را از سر راه اتحاد آلمان برداشت.

با فروریختن دیوار برلین در ۹ نوامبر ۱۹۸۹ (میلادی) و همگرایی دو آلمان شرقی و غربی، در ۳ اکتبر ۱۹۹۰ جمهوری فدرال آلمان پایه‌گذاری شد. از آن پس هر ساله سوم اکتبر را به عنوان روز اتحاد آلمان جشن می‌گیرند که به چهار دهه جدایی پس از جنگ جهانی دوم و آغاز جنگ سرد، پایان داد.

امروزه اصلی‌ترین دغدغه آلمان پیشرقت اقتصادی بوده است و آلمان یکی از قدرتمندترین و با ثبات‌ترین اقتصادهای اتحادیه اروپا و جهان را دارد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”آب و هوای آلمان” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22700%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]گروه مهاجرتی سون استار: آلمان در قلب اروپا واقع شده است، از 47 تا 55 درجه عرض شمالی، آب و هوای معتدل قاره‌ای دارد. با زمستان‌های سرد با میانگین دمای روزانه حدود 0 درجه سانتیگراد (32 درجه فارنهایت) یا کمی بالاتر. و تابستان‌های گرم، با حداکثر دما در حدود 23/26 درجه سانتیگراد (73/79 درجه فارنهایت) و باران در طول سال می‌بارد.

به دلیل وجود مناطق مختلف کوهستانی و تپه‌ای، می‌توانید تغییرات زیادی در آب و هوا در سراسر کشور پیدا کنید. حتی در شعاع صد کیلومتری می‌توانید تفاوت‌های زیادی را در دما و میزان بارندگی تجربه کنید. در تابستان به سمت جنوب گرمتر می‌شود، اما در ماه‌های زمستان دقیقا برعکس است.

 

بیشتر آلمان دارای آب و هوای معتدل است که این اعتدال هوا از دریای بالتیک و اقیانوس اطلس شمالی تا دامنه‌های آلپ جنوبی نشات می‌گیرد. تابستان‌ها در شمال آلمان معمولا معتدل و گاها بارانی است اما در مناطق جنوبی این کشور هوای گرم تابستانی بیشتر رخ نمایی می‌کند اما در کل به دلیل هوای مطبوع آلمان در تابستان، ساکنین این کشور کمتر به کولر احتیاج پیدا می‌کنند.

از فوریه ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰، به دلیل پدیده گرمایش زمین، میانگین دمای ماهانه در آلمان از ۳٫۳ درجه سانتیگراد (۳۷٫۹ درجه فارنهایت) در ژانویه ۲۰۲۰ تا حداکثر ۱۹٫۸ درجه سانتیگراد (۶۷٫۶ درجه فارنهایت) در ژوئن ۲۰۱۹ افزایش داشته است. آب و هوا در آلمان دارای چهار فصل متمایز است. این کشور دارای یک منطقه آب و هوایی خنک یا معتدل با بادهای مرطوب غربی است. فصل‌های بهار و پاییز اغلب بهترین آب و هوا را دارند. بهترین زمان سفر برای آلمان از می تا سپتامبر است. این دوره دارای هوای مطبوع و دلپذیری در این کشور است.

 

بهار : میانگین دمای هوا در بهار در آلمان 7.6 درجه سانتیگراد است. آب و هوا در بهار آلمان غیرقابل اعتماد است.  هر ماه بارندگی دارد اما ماه آپریل از نظر آب و هوایی بسیار غافل‌گیر کننده است و اکثرا بارش‌های رگباری بهاری بوده که گاها موجب تگرگ می‌شود.

تابستان: هر فردی در آلمان عاشق تابستان است. تفریحات برنامه‌ریزی شده و نوشیدنی‌های متنوع بسیار لذت‌بخش خواهد بود. فستیوال‌های فشن و رقص در این فصل بسیار است. آب و هوای آلمان در تابستان شامل روزهای آفتابی طولانی است که میان دمای ۶۵ تا ۷۵ درجه فارنهایت شناور بوده و جنوب آلمان گرم‌تر از شمال است. در این فصل کیوی، انجیر و لیمو در جنوب غربی آلمان برداشت می‌شود.

پاییز: در ماه سپتامبر و اکتبر هوا به شدت دلپذیر و خنک است و از شاخ و برگ‌های رنگارنگ زیبا لذت خواهید برد. ۳ اکتبر روز اتحاد در آلمان شناخته شده است و تعطیلی رسمی است.

زمستان: ژانویه سردترین ماه است که میانگین دمای آن 2.8- درجه سانتی گراد است. زمستان‌ها سرد و برفی دارد اما به ندرت یخبندان اتفاق می‌افتد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”وضعیت اقتصادی آلمان” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22700%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]گروه مهاجرتی سون استار:  آلمان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان، بسیار نوآور است و تمرکز زیادی بر صادرات دارد.

 

آلمان بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا “EU” و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان پس از ایالات متحده آمریکا، چین و ژاپن است. اقتصاد آلمان به دلیل رقابت پذیری و شبکه سازی جهانی خود از نوآوری و تمرکز قوی بر صادرات برخوردار است. در بخش‌های پرفروش، مانند خودروسازی، مهندسی مکانیک و کارخانه‌ها، صنایع شیمیایی و فناوری پزشکی، صادرات بیش از نیمی از کل فروش جهان را تشکیل می‌دهد.

در سال 2018، چین و ایالات متحده بیشترین صادرات را داشتند. مهمترین شرکای تجاری آلمان کشورهای اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و چین هستند. در سال 2018 آلمان 104.8 میلیارد یورو در تحقیق و توسعه “R&D” سرمایه گذاری کرد. برای اکثر شرکت‌های آلمانی، بزرگ‌ترندهای دیجیتالی‌سازی (اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، بلاک چین، امنیت سایبری، سیستم‌های هوشمند، تجارت الکترونیک) چالش بزرگی است. در عین حال، آن‌ها فرصت‌هایی را برای یک استارت‌آپ سازنده و رو به رشد در آلمان ارائه می‌دهند.

اقتصاد بازار اجتماعی در آلمان

از سال 1949، ایده «اقتصاد بازار اجتماعی» اساس سیاست اقتصادی آلمان را تشکیل داد. اقتصاد بازار اجتماعی، فعالیت کارآفرینی آزاد را تضمین می‌کند و در عین حال برای ایجاد کنترل‌ها و تعادل‌های اجتماعی تلاش می‌کند. آلمان فعالانه در جهانی شدن مشارکت دارد و از یک سیستم اقتصادی جهانی پایدار حمایت می‌کند که فرصت‌های عادلانه‌ای را برای تمام ارائه می‌دهد. در اقتصاد بازار اجتماعی، دولت تلاش می‌کند تا بازی منصفانه بین مدیریت، سرمایه گذران و نیروی کار را تقویت و پشتیبانی کند.

اقتصاد بازار اجتماعی نه منحصرا توسط دولت فدرال، بلکه توسط سازمان‌های متعددی تنظیم می‌شود. به عنوان مثال، موسسات بیمه‌ای متعددی وجود دارند که مزایای اجتماعی ارائه می‌کنند. مهمترین موسسه در آلمان پس از جنگ جهانی دوم، دویچه بوندسبانک  یا همان بانک فدرال آلمان مستقر در فرانکفورت است.

آلمان یکی از 12 کشوری است که یورو را در سال 2002 معرفی کرد. بحران بازار مالی 2008 و بحران بدهی متعاقب آن کل منطقه یورو از جمله آلمان را تحت تاثیر قرار داد. برای مبارزه با اثرات نامطلوب، دولت فدرال یک استراتژی دوگانه را به کار گرفت که شامل عدم پذیرش هیچ گونه بدهی جدید و اتخاذ تدابیری برای تقویت نوآوری بود. از سال 2014، دولت شش بار متوالی توانسته است بودجه متوازن فدرال را ارائه کند.

بحران کرونا

در نتیجه بحران کرونا در بهار 2020، کارشناسان اقتصادی انتظار رکود شدید اقتصادی، افزایش نرخ بیکاری و در نتیجه اقدامات تثبیت مالی، کسری بی‌سابقه در بودجه ملی را داشتند. با این حال، کارشناسان موسسه‌های اصلی تحقیقات اقتصادی در پیش‌بینی مشترک خود در آوریل 2020 پیش‌بینی کردند که آلمان با رکود اقتصادی کنار می‌آید و در میان‌مدت به سطح تولید اقتصادی برابر با آنچه بدون بحران می‌رسیده، دست خواهد یافت که این پیش بینی عملی شد.

ثبات شغلی در آلمان

قانون اساسی آلمان، طبق قانون “Grundgesetz”، حق مالکیت، آزادی رفت و آمد، انتخاب آزاد شغل، آزادی تشکل و برابری در برابر قانون را تضمین می‌کند. با این حال، قانون اساسی عملکرد بازار آزاد بدون محدودیت را با استفاده از «اقتصاد بازار اجتماعی» “Soziale Marktwirtschaft” اصلاح کرد. آلمان دارای یک «شبکه ایمن» است از مزایا آن می‌توان به محافظت از سلامت شاغلین، غرامت بیکاری و ناتوانی، مقررات مراقبت از زایمان و کودکان، بازآموزی شغلی، حقوق بازنشستگی و بسیاری موارد دیگر که از طریق مشارکت افراد، کارفرمایان و بودجه عمومی پرداخت می‌شود، اشاره کرد. نظم اقتصادی که توسط اکثر کارگران و مشاغل پشتیبانی می‌شود در کشور آلمان بسیار چشمگیر است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”جاذبه‌های توریستی آلمان” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22700%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]گروه مهاجرتی سون استار: آلمان با ترکیب نهایی تاریخ، میراث فرهنگی غنی و زیبایی طبیعی نامحدود، یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری است. این کشور اروپایی تجربه‌ای را ارائه می‌دهد که هرگز فراموش نخواهید کرد. چه از علاقه‌مندان به تاریخ باشید و چه یک طبیعت گرد، آلمان چیزهای زیادی برای رضایت هر سلیقه ای ارائه می‌دهد. از بناهای تاریخی مهم و شهرهای قدیمی گرفته تا ساختمان‌های پیشرفته و آسمان‌خراش‌های مدرن و خیلی چیزهای دیگر، آلمان همه چیز را دارد.

حومه شهر زرق و برق دار است. قلعه‌ها و روستاهای قرون وسطایی جذاب هستند. کلیساهای باستانی نفس گیر هستند و موزه ها بی‌نظیر هستند. همچنین، با شهرهای کوچک و مکان‌های تاریخی، همراه با کوه‌ها و جنگل‌ها، گردشگران گزینه‌های زیادی برای کاوش در زیبایی‌های این کشور سنگین در فهرست میراث جهانی یونسکو دارند.

از آنجایی که آلمان طیف وسیعی از کارها و تجربیات فراموش نشدنی را برای انتخاب ارائه می‌دهد، تصمیم گیری در مورد برخی چیزهای بزرگ چالش برانگیز می‌شود.

تالار شهر قدیمی در بامبرگ، قلعه شورین، بازار کریسمس نورنبرگ، جشنواره اکتبر، کلیسای جامع کلن، و بسیاری مکان‌ها و رویدادهای دیگر در آلمان همیشه برای مسافران در سراسر جهان بسیار جذاب بوده است. علاوه بر این، انواع آبجو، نان و سوسیس‌های خوشمزه، مهمان نوازی مردم و بسیاری موارد دیگر تنها در سال 2017، 459.6 میلیون بازدید کننده را به جمهوری فدرال آلمان جذب کرده است.

 

با این حال، بسیاری از گردشگران قبل از ورود به آلمان باید ویزا دریافت کنند. اگرچه آلمان با بیش از 60 کشور (از جمله ایالات متحده، کانادا، استرالیا، انگلستان، ژاپن و غیره) موافقت نامه تسهیل صدور روادید دارد، اما هنوز کشورهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که شهروندان آن‌ها حتی برای سفرهای کوتاه توریستی نیاز به دریافت ویزا دارند.

این ویزا به عنوان ویزای شینگن آلمان شناخته می‌شود و به دارنده آن اجازه می دهد تا در مدت زمانی که صادر می شود (حداکثر 90 روز) از آلمان و سایر کشورهای منطقه شینگن بازدید کند.

اگر قصد دارید برای مدت کمتر از سه ماه برای بازدید از خانواده یا دوستان یا گشت و گذار به آلمان سفر کنید، باید برای ویزای شینگن درخواست دهید.

نحوه درخواست ویزای شینگن برای گردشگری و همچنین شرایط ویزا، هزینه ها، مدت زمان و موارد دیگر را بیاموزید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_custom_heading text=”هزینه زندگی در آلمان” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22700%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کاملا مناسب است. از سال 2022 برای تامین هزینه‌های زندگی خود در آلمان به حدود 861 یورو در ماه برای هر نفر نیاز دارید.

به طور متوسط برای تامین هزینه‌های زندگی خود در آلمان به حدود 861 یورو در ماه (حدود 1002 دلار آمریکا) یا 10332 یورو در سال (حدود 12024 دلار آمریکا) نیاز دارید. قیمت غذا، اقامت، قبوض، لباس و تفریح اساسا که با میانگین اتحادیه اروپا مطابقت دارد.

جنوب آلمان گرانترین منطقه برای زندگی در آلمان است در حالی که شرق ارزان‌ترین منطقه در این کشور است. قرار دادن به ترتیب از گران ترین به ارزان ترین به این صورت است: جنوب _ غرب _ شمال _ شرق

از آنجایی که آلمان دارای طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها را در مناطق مختلف است، تعیین مخارج زندگی در آلمان باید با توجه به شهر محل اقامت و تعداد اعضای خانواده انجام شود. جدول زیر، نگاهی کلی به هزینه زندگی خانواده چهار نفره در آلمان در مقایسه با هزینه زندگی یک فرد مجرد است. این آمار بر اساس شهرهای مختلف و به صورت ماهیانه ذکر شده است.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][us_separator][us_image image=”3145″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_image image=”3178″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”شرایط مهاجرت به آلمان” font_container=”tag:h2|text_align:center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23103fad%22%2C%22font-weight%22%3A%22800%22%2C%22font-size%22%3A%2240px%22%7D%7D”][us_separator][vc_column_text]برای مهاجرت به آلمان ابتدا باید روش و شرایط رفتن به آلمان را مشخص کنید. هر روش انتخابی شرایط و قوانین خاص خود را دارد. شرایط مهاجرت به آلمان عبارتند از:

 • مدرک تحصیلی یا فنی
 • آیا مدرک زبان آلمانی در سطح B2 دارید؟
 • داشتن پیشنهاد کاری
 • گرفتن نامه پذیرش برای دانش آموزان
 • دارا بودن تمکن مالی کافی

مدارک لازم برای مهاجرت به آلمان

مدارک مورد نیاز برای ویزای آلمان، مدارک مورد نیاز سفارت آلمان در زیر شرح داده شده است. تعدادی مدارک بسته به روش شما برای زندگی کردن در آلمان به این مدارک اضافه می شود که در هر روشی متفاوت است.[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”5/6″][vc_column_text]

 • داشتن پاسپورت و شناسنامه
 • داشتن مدرک گواهی شده تحصیلی با ریز نمرات
 • ارائه تجربه کاری
 • دارای مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی
 • داشتن تمکن مالی
 • هزینه مصاحبه با سفارت آلمان
 • تسویه حساب مالیاتی
 • داشتن بیمه درمانی مسافرتی
 • داشتن مدارک ازدواج (در صورت ازدواج)

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/6″][us_image image=”3086″ size=”full”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][us_separator][vc_column_text css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22_content_primary%22%7D%7D”]

آیا می‌دانید چقدر شانس مهاجرت دارید؟

جهت مشاوره رایگان فرم ارزیابی را پر کنید

[/vc_column_text][us_btn label=”فرم ارزیابی” link=”url:https%3A%2F%2Fsarafiseven.ir%2F%25d9%2581%25d8%25b1%25d9%2585-%25d8%25a7%25d8%25b1%25d8%25b2%25db%258c%25d8%25a7%25d8%25a8%25db%258c-%25d9%2585%25d9%2587%25d8%25a7%25d8%25ac%25d8%25b1%25d8%25aa%2F|target:_blank” style=”6″ align=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_image_slider ids=”2637,2635,2633,2631,2629″ fullscreen=”1″ autoplay=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%231f58de%22%7D%7D”]

« برای دانلود pdf کشور آلمان کلیک نمایید. »

[/vc_column_text][us_btn label=”دانلود” link=”url:https%3A%2F%2Fsarafiseven.ir%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F10%2FPresentation-S.S.I-Fa-Germany.pdf|target:_blank” align=”center”][/vc_column][/vc_row]